Otomobil Satmak İstiyorum

Otomobil Ekleme

 • Nasıl Satış İlanı Oluşturabilirim?

  Aşağıdaki adımları izleyerek Bulur’a birkaç dakika içerisinde otomobilinizi ekleyebilirsiniz:

  • Üye girişi yapın ve ekranınızın sol üst köşesinde yer alan “Otomobil Sat” linkine tıklayın.
  • Otomobilinizin model yılını, markasını, modelini, vites ve yakıt tipini, motor tipini ve donanım detaylarını belirtin.
  • Otomobilinizin fotoğraflarını yükleyin. Fotoğraflı olmayan otomobil ilanları Bulur’da yayına çıkmayacaktır. İsteğe bağlı olarak otomobilinizin videosunu da yükleyebilirsiniz.
  • Otomobilinizin hasar-değişen parça durumlarını belirtin.
  • Otomobilinizin bakım geçmişini ekleyin. Bu etapta otomobilinizin daha hızlı satılması için Bulur’da hızlı ve kolay bir şekilde ekspertiz yaptırabilirsiniz.
  • Ekspertiz yaptırdıktan sonra raporunuzun dokümanını ya da bakım geçmişinin yer aldığı fotoğraf türünden dosyaları ekleyebilirsiniz.
  • Otomobilinize dair son detayları belirttikten sonra satış fiyatınızı girin. İsteğe bağlı olarak pazarlık payınızı da belirtebilirsiniz. Merak etmeyin, bu bilgi alıcılarla paylaşılmayacaktır.
  • Ruhsat bilgilerinizi de girdikten sonra otomobilinizi web sitemize eklemiş olacaksınız. Ruhsat bilgileri girilmeyen otomobillerin ilanları Bulur’da yayınlanmayacaktır. Bulur’da aynı satış ilanının birden fazla kez oluşturulmasını engellemek için ruhsat bilgilerinizi kontrol ediyoruz.
 • İlan Vermek Ücretli mi?

  Bulur’da ilan vermek ücretsizdir.

 • Yeni Otomobil Eklerken Otomobilime Ait Özellikleri Seçeneklerde Göremiyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?

  Otomobilinize ait özellikler seçeneklerde yer almıyorsa, destek@bulur.com adresine mail atabilir ya da çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

 • Neden Plaka, Şasi ve Motor Numarası Bilgisi İsteniyor?

  Bulur’da oluşturulan satış ilanlarının kopyalanmasını önlemek aynı satış ilanının birden fazla kez oluşturulmasını engellemek için ruhsat bilgilerinizi kontrol ediyoruz.

 • Otomobilime Ait Bilgileri Yanlış/Eksik Girersem Ne Olur?

  Otomobilinize ait bilgileri doğru girmeniz daha fazla alıcıyla buluşmanız için en iyi yoldur. Bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girilen otomobiller Bulur’da daha fazla eşleşme elde edecektir.

 • Otomobilimin Bilgileriyle İlgili Yanıltıcı Bilgi Verirsem Ne Olur?

  Otomobilinizle ilgili yanıltıcı bilgi vermeniz, alıcıların olumsuz bir deneyim yaşamasına neden olur. Bu deneyimi yaşayan alıcı profilinize olumsuz puan ve yorum bırakabilir. Alıcılar, gelen teklifleri değerlendirirken satıcıların profilindeki puana göre seçim yapabilmektedir. Bu nedenle otomobilinizle ilgili tüm bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girmenizi öneriyoruz.

 • Bulur’a Otomobilimi Kaydetmem Başka Platformlarda Satışa Sunmama Engel mi?

  Hayır, engel değil. Bulur’a kaydettiğiniz otomobilinizi farklı mecralarda da satışa çıkarabilirsiniz. Ancak otomobilinizi Bulur ya da farklı bir mecrada sattıktan sonra, otomobil kaydınızı web sitemizden kaldırmanız bizim için çok önemli.

 • Otomobilimi Kaydettikten Sonra Uygun Alıcılarla Eşleşmem Ne Kadar Sürer?

  Eşleşme süreniz, eklediğiniz otomobile olan talebe göre değişiklik gösterebilir. Ancak uygun alıcıların daha hızlı teklif istemesi için otomobilinizi eklerken özelliklerini doğru eklemeniz, doğru açılardan çekilmiş fotoğraflar kullanmanız ve otomobilin ortalama satış fiyatına uygun fiyatlar sunmanız etkili olacaktır.

 • Otomobilimi Kaydettikten Sonra Uygun Alıcılarla Eşleşemezsem Ne Olur?

  Otomobilinizi eklerken otomobille ilgili detaylı bilgi paylaşmanız ve verdiğiniz fiyatın genel satış ortalamasına yakın olması eşleşme ihtimalini artırır. Otomobilinizin tüm bilgilerini doğru ve eksiksiz girmenize rağmen hala teklif gelmiyorsa, satış fiyatını yeniden gözden geçirebilir ya da Bulur ipuçlarıyla satış ilanınızı güncelleyebilirsiniz.

 • Otomobilimin Muayenesi Eksik, Yine de Satışa Çıkarabilir miyim?

  Evet, çıkarabilirsiniz. Ancak otomobilin noter işlemlerinin tamamlanması için muayene yapılması şarttır. Muayenesi yapılmamış otomobillerin satışı gerçekleşmemektedir.

 • Otomobilimi kaydettikten sonra kullanmaya devam edebilir miyim?

  Bulur’da otomobilinizle ilgili belirttiğiniz bilgilerin, satış aşamasında farklı olmaması önemlidir. Eğer otomobilinizi kullanmanız gerekiyorsa, bunu satış ilanınızda belirtmenizi tavsiye ederiz.

 • Otomobilimi Bulur’a Kaydettikten Sonra Hasar, KM Gibi Bilgilerde Değişiklik Olursa Ne Yapmalıyım?

  Otomobilinizi Bulur’a kaydettikten sonra hasar, KM gibi bilgilerde değişiklik olursa kaydınızı mutlaka güncellemelisiniz.

 • Otomobilimi Kaydederken Girdiğim Satış Fiyatını Sonradan Değiştirebilir miyim?

  Evet, değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte otomobilinizi kaydederken girdiğiniz satış fiyatının doğruluğu, daha verimli ve doğru eşleşmeler olması için önemlidir. Bu nedenle otomobilin için satış fiyatı belirlerken, fiyat ortalamasını göz önünde bulundurmanızı ve satış fiyatını çok sık değiştirmemenizi öneririz. Bununla birlikte eşleşme sonrasında otomobilin bilgilerinde güncelleme yapılması mümkün değildir, ilanın silinmesi ve yeniden oluşturulması gerekir.

 • Kurumsal Kullanıcıyım, Satıcı Olarak Stok Bilgilerime Yalnızca Bulur Üzerinden Sattığım Otomobillerin Bilgisini mi Girmeliyim?

  Bulur web sitesinde bulunan stok kontrol ekranları yalnızca Bulur üzerinden satacağınız otomobiller için değildir. Stok yönetim alanı ile tüm otomobillerinizi Bulur’a kaydedebilir ve işletmenizin stok yönetimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Bulur’da stoğa eklediğiniz otomobilleri tek tıkla satışa çıkarabilirsiniz.

 • Carwizz ile Fiyatla Nasıl Çalışıyor?

  İkinci El Otomobil Fiyatlama Motoru(Carwizz), otomobilinin değerini en doğru şekilde hesaplamaya çalışan bir yapay zekadır. Fiyatlama motoru ikinciyeni.com aracılığıyla gerçekleşen her yeni satışla kendini geliştirerek daha doğru değerlemeler yapar. Ayrıca hem ikinci el otomobil piyasasının şartlarındaki değişmelere hem de fiyat değişimlerine hızla adapte olarak otomobilinin değerini her zaman doğru hesaplamaya devam eder.

  Fiyatlama motoru otomobilinin marka, model ve mevcut durumu ile ilgili bilgileri ile beraber, ikinci el otomobil piyasasının güncel şartlarını ve otomobilini satmak istediğin dönemin fiyatlar üzerindeki etkilerini göz önünde bulundurup en doğru ve gerçekçi değerlemeyi yapar.

Teklif Verme

 • Nasıl Teklif Verebilirim?

  Bulur’da teklif verebilmek için önce satmak istediğiniz otomobili web sitemize eklemeniz gerekmektedir. Siz otomobilinizi ekledikten sonra, akıllı algoritmamız sizin için en doğru alıcılarla otomobilinizi eşleştirir. Satış sekmesine girdiğinizde satışta olan otomobillerinizi görebilirsiniz. Eğer eşleşmeniz varsa, otomobil ilanınızın üzerinde “Eşleşmelerim” butonu göreceksiniz. “Eşleşmelerim” butonuna tıklayarak otomobilinize ait talepleri listeleyebilirsiniz. Eşleşme kartlarınızın sağ alt köşesinde bulunan “Teklif Ver” butonuna tıklayarak teklifinizi verebilirsiniz. Fiyat teklifiniz otomobilin ortalama satış fiyatıyla ne kadar tutarlı olursa, alıcının sizinle iletişime geçerek otomobili satın alması ihtimali de o kadar yüksek olur.

 • Eşleştiğim Alıcılara Verdiğim Fiyat Teklifinin Bağlayıcılığı Nedir?

  Fiyat teklifleri tamamen satıcı ve alıcı arasındadır. Ancak kullanıcı ile iletişime geçtikten sonra fiyatta değişiklik yapmanız, alıcının sizin hakkınızda olumsuz yorum yapmasına ve düşük puan vermesine sebep olabilir. Bulur olarak piyasada satılan otomobillerin satış fiyatı ortalamasını size sunuyor ve ortalama satış fiyatına uygun teklifler vermenizi sağlıyoruz.

 • Teklif Vermek İstediğim Alıcıların İletişim Bilgileri Neden Paylaşılmıyor?

  Alım satım sürecinde telefon trafiğiyle uğraşmamanız, gerçekten ilgilenen alıcılarla iletişimde olmanız ve otomobilinizi sorunsuz bir şekilde satmanız için alıcılar satıcılarla iletişime geçmektedir.

 • Tekliflerimi Nereden Silebilirim?

  Vermiş olduğunuz teklifi silmek için üye girişi yapın, sol üst köşede bulunan Satış sekmesine girdikten sonra açılan kart üzerinde Eşleşmelerim butonuna tıklayın. Sizi yönlendirdiğimiz sayfada mevcut eşleşmelerinizi göreceksiniz. Verdiğiniz teklifin sağ üst köşesindeki Sil butonuna tıkladıktan sonra teklifiniz silinecektir.

Satış Süreci

 • Teklifi Kabul Eden Alıcıyla Nasıl İletişim Kuracağım?

  Teklifi kabul eden alıcılar Satıcı ile İletişime Geç dediğinde sizi arayabilir ya da iletişim bilgisini paylaşarak sizin kendisini aramanızı sağlayabilir.

CANLI DESTEK