Otomobil Almak İstiyorum

Talep Oluşturma

 • Bulur’da Otomobil Talebi Oluşturmak İçin Üye Olmam Gerekiyor mu?

  Evet, otomobil talebi oluşturmak için Bulur’a üye olmanız gerekiyor.

 • Bulur’da Nasıl Otomobil Talebi Oluşturabilirim?

  Aşağıdaki adımları izleyerek Bulur’da birkaç dakika içerisinde otomobil talebi oluşturabilirsiniz:

  • Üye girişi yapın ve ekranınızın sol üst köşesinde yer alan “Otomobil Al” sekmesine giriş yapın, yönlendirildiğiniz sayfada bulunan “Fiyat Teklifi Al” butonuna tıklayın.
  • Sıfır KM ya da İkinci El Otomobil seçeneklerinden birini seçin.
  • Marka, model, alt model seçimlerini yaptıktan sonra Bulur’un yönlendirmeleri ile hayallerinizdeki otomobili tanımlayan özellikleri seçin.
  • Son adımda bütçenizi belirtin, eğer bütçenizde esneklik varsa “Bütçemi aşan teklifleri de göster” kutucuğunu işaretleyin. Merak etmeyin, bu bilgiyi satıcılarla paylaşmıyoruz.
  • Unutmayın, oluşturduğunuz otomobil talebi ne kadar detaylı olursa, Bulur’un size en uygun eşleşmeyi sunma ihtimali de doğru orantılı olarak artar.

 • Spesifik Bir Otomobil Modeli Arıyorum, Bulur’da Bulabilir miyim?

  Bulur’da alım talebi oluştururken istediğiniz otomobilin markasını ve modelini belirtebilirsiniz. İstediğiniz otomobil web sitemizde yoksa eklendiği zaman E-posta adresinize bir bilgilendirme maili göndereceğiz. Dilerseniz Otomobiller sayfamızda gezerek de 2007 yılından bu yana üretilmiş tüm binek otomobilleri görüntüleyerek teklif isteyebilirsiniz.

 • Talep Oluştururken Neden Birden Fazla Marka/Model Seçemiyorum?

  Bulur’da sizin için en uygun otomobili karşınıza getirmek için marka/modele göre eşleştirme yapıyoruz. En uygun eşleştirmeyi yapabilmemiz için marka/model özelinde talep oluşturmanızı istiyoruz. Bir marka/modelde otomobil talebi oluşturduktan sonra farklı marka/modellerde de en fazla 15 talep oluşturabilirsiniz. 15’ten fazla alım talebi oluşturmak istiyorsanız Kurumsal Üye olabilirsiniz.

 • Otomobil Alım Talebi Yapmam Beni Herhangi Bir Taahhüt Altına Sokar mı?

  Otomobil alım talebi yapmanız herhangi bir taahhütte bulunduğunuz anlamına gelmez. Size en uygun otomobili bulmak için 15 adete kadar otomobil alım talebinde bulunabilirsiniz.

 • Bulur’da Otomobil Talebi Oluştururken Verdiğim Bilgiler Nasıl Kullanılır?

  Bulur’un akıllı eşleşme algoritması alım talebi oluştururken verdiğiniz bilgileri kullanarak, tam olarak ihtiyaçlarınıza uygun bir otomobil bulmanızı sağlar.

 • Otomobil Talebime Daha Fazla Teklif Gelmesi İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

  Bulur’da otomobil talebinize daha fazla teklif gelmesi için almak istediğiniz otomobilin ortalama satış fiyatına uygun bir bütçe belirlemelisiniz. Talep oluşturduğunuz sırada Bulur, size istediğiniz otomobilin ortalama satış fiyatını sunar. Seçtiğiniz otomobilin fiyatı ile bütçeniz ne kadar uyumlu olursa, alış ilanınıza da o kadar fazla teklif gelir.

 • Bulur’dan Alabileceğim Otomobil Sayısıyla İlgili Bir Limit Var mı?

  Size en uygun eşleşmeleri sağlamak için bireysel üyelerimizin yılda en fazla 3 otomobil alım satımı yapmalarını doğru buluyoruz. 3’ten fazla otomobil alım satımı yapabilmek için kurumsal üyemiz olabilirsiniz.

 • Bulur’da Neden Talep Yaratmadan Hiç Otomobil Göremiyorum?

  Bulur’un kuruluş amacı otomobil almak ya da satmak isteyenlerin işini kolaylaştırmaktır. Bulur’un akıllı algoritması size en uygun otomobili sunmak için çalışır ve bu doğrultuda eşleştirme yapar. Alım talebinizi oluşturduktan sonra satıcılardan size gelen teklifleri değerlendirebilir ve ilgilendiğiniz otomobilin satıcısı ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece ilgilenmediğiniz, hatalı otomobil ilanları arasında dolaşarak vakit kaybetmeden tam olarak istediğiniz gibi bir otomobil bulursunuz.

 • Uygun Otomobil Motoru Nasıl Çalışıyor?

  Bulur Uygun Otomobil Motoru ile ihtiyaç duyduğunuz otomobile kavuşmanıza yardımcı oluyoruz. Sürüş tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre sizin için en uygun otomobili buluyoruz.

Teklif Alma

 • Aldığım Teklifleri Nasıl Görebilirim?

  Aldığınız teklifleri görebilmek için üye girişi yapın ve sol üst menüde bulunan Alış sekmesine tıklayın. Daha önce alış ilanı oluşturduğunuz otomobillere teklif geldiyse, otomobil ilanının hemen altında yer alan Tekliflerim butonuna tıklayarak aldığınız teklifleri görebilirsiniz.

 • Teklif Veren Satıcılar Kapora istiyor, Kapora Vermeli miyim?

  Bulur olarak, otomobilinizi satın almadan önce herhangi bir ödeme yapmamanızı, kapora vermemenizi öneriyoruz.

 • Beğendiğim Otomobille İlgili Gelen Teklifi Nasıl Kabul Edeceğim?

  İlgilendiğiniz otomobiller için teklif kartınızda bulunan “Satıcıyla İletişime Geç” butonuna tıklayarak satıcıyı arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz. Bu şekilde beğendiğiniz otomobille ilgili gelen teklifi satıcıyla iletişime geçerek kabul edebilirsiniz.

 • Gelen Teklifi Kabul Etmem Otomobili Alma Sözü Verdiğim Anlamına Gelir mi?

  Size gelen bir teklifi kabul etmeniz, otomobili satın almak için söz verdiğiniz anlamına gelmez. Ancak teklifleri değerlendirirken, gerçekten ilgilendiğiniz otomobiller için satıcı ile iletişime geçmeniz önemlidir. Bulur’un amacı hem alıcının hem de satıcının vakit kaybetmeden, hızlı ve kolay bir alım satım deneyimi yaşamasıdır.

 • Neden Yalnızca Eşleştiğim Satıcıların Otomobillerini Görebiliyorum?

  Bulur’da ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap verebilmek için size sadece eşleştiğiniz satıcıların ilanlarını gösteriyoruz, sizden sadece istediğiniz otomobilin özelliklerini belirtmenizi isteyerek, ilan listeleri arasında kaybolmamanızı sağlıyoruz.

 • Bulur’da Bulunan İletişim Bilgilerim Hangi Aşamada Karşı Tarafa Veriliyor?

  Bulur olarak iletişim bilgilerinizin gizliliğine önem veriyoruz. Bu nedenle siz satıcı ile iletişime geçmeden bilgilerinizi kesinlikle paylaşmıyoruz.

 • Bulur’da Aldığım Teklifleri Karşılaştırabilir miyim?

  Bulur’da Otomobil Karşılaştırma aracını kullanarak size gelen tekliflerdeki otomobillerin özellikleri ve fiyatları gibi pek çok kriteri karşılaştırabilir, ihtiyacınıza en uygun otomobili bu şekilde kolaylıkla seçebilirsiniz.

Alım Süreci

 • Bulur Üzerinden İstediğim Otomobili Bulduktan Sonra Satıcıyla Nasıl Bir Araya Geleceğim?

  Bulur üzerinden aldığınız teklifleri değerlendirdikten sonra satıcı ile mesaj ya da telefon yolunu kullanarak iletişime geçebilirsiniz. Satıcı ile tüm görüşmelerinizi Bulur üzerinden organize edebilirsiniz.

 • Otomobil Almadan Önce Test Sürüşü Yapabilir miyim?

  Otomobil almadan önce test sürüşü yapmak için satıcılarla görüşebilir ve test sürüşü talebinde bulunabilirsiniz.

 • Bulur Üzerinden Otomobil Kredisi Alabilir miyim?

  Bulur’da anlaşmalı bankalarımızdan otomobil kredisi talebinde bulunabilir, web sitemiz üzerinden kredi talebi oluşturarak size özel avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Kredi başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Yetkili Satış Noktası ile Özel Satış Noktası Arasındaki Fark Nedir?

  Yetkili Satış Noktaları, Türkiye’de sıfır KM ve ikinci el otomobil satışı yapan distribütör markaların temsilciliğini yapmaktadır. Yetkili Satış Noktaları, Otomobil Bayii olarak da adlandırılır.

  Özel satış noktaları ise çeşitli kanallardan satın aldıkları ikinci el otomobillerin satışını yapmaktadır. Özel Satış Noktaları, Galeri olarak da adlandırılır.

 • Alacağım İkinci El Otomobilin Garantisi Var mı? Bulur Otomobilime Garanti Verir mi?

  Bulur, aradığınız otomobili bulmanız amacıyla hizmet veren bir aracı kurum olduğundan, satın alacağınız ikinci el otomobile herhangi bir garanti vermez. İkinci el otomobil alımında garantiyi Özel Satış Noktaları ya da Yetkili Satış Noktaları verebilmektedir. Bununla birlikte Bulur’dan Mobil Ekspertiz Hizmeti aldıysanız, ekspertizle ilgili çıkabilecek herhangi bir sorun Bulur garantisi altındadır.

 • Sıfır KM Otomobil Aldığımda Yetkili Marka Garantisi Var mı?

  Sıfır KM otomobillerde distribütör garantisi vardır, garantinin süresi satın alınan markaya göre değişiklik gösterebilir. Satın almak istediğiniz otomobil markasının garanti süresini öğrenmek için teklif veren satıcı ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Sıfır KM Otomobil Aldım, Otomobilimi Nasıl Teslim Alacağım?

  Öncelikle, yeni otomobilin hayırlı olsun! Sıfır KM otomobilinizi, satın aldığınız yetkili satış noktasından teslim alabilir, satıcı ile iletişime geçerek farklı teslimat seçenekleri olup olmadığını sorabilir ya da Bulur’dan Lojistik Hizmeti satın alarak otomobilinizin bulunduğunuz noktaya teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

 • Bulur’da İstediğim Otomobili Bulduktan Sonra Herhangi Bir Bedel Ödemem Gerekiyor mu?

  Bulur web sitesi üzerinden otomobil alırken herhangi bir komisyon bedeli ödemenize gerek yok. Bizim için önemli olan, istediğiniz otomobile en hızlı, kolay ve doğru şekilde kavuşmanızdır!

 • Sistemde Kötü Niyetli/Yanıltıcı İçerikli Bilgi Veren Satıcılar Var mı, Nasıl Önlüyorsunuz?

  Bulur olarak otomobil alım satım işlemlerinizde herhangi bir problem yaşamamanızı amaçlıyoruz. Bulur’da tüm satıcıların profilleri, sizin vereceğiniz puanlar ve yorumlarla değerlendiriliyor. Bu nedenle olumlu/olumsuz görüşlerinizi paylaşmanız bizim için çok önemli.

 • Otomobil Alırken Mevcut Otomobilimi Takasa Verebiliyor muyum?

  Web sitemizde henüz takas hizmeti bulunmuyor, ancak siz satıcı ile iletişime geçtiğinizde takas imkanı olup olmadığını sorabilirsiniz. Aynı zamanda size en uygun otomobili ararken mevcut otomobilinizi de Bulur’a ekleyerek kolayca satabilirsiniz.

CANLI DESTEK