Otomobil Alım Satım Rehberi

Fiyat Aralığı: 175 - 200 Bin Lira Aralığında Satın Alabileceğin En İyi Otomobiller

175 bin TL ile 200 bin TL arasındaki fiyatlarla satışa sunulan çok sayıda otomobil modeli bulunuyor. Tabii ki senin için en iyilerini bulduk.

175-200-bin-fiyat-araliginda-satin-alabilecegin-en-iyi-arabalar

Kaynak

Lüks anlayışı kişiden kişiye değişiyor, ama genel olarak fiyatlar arttıkça neredeyse tüm ürün ya da hizmetlerin lüks seviyesi de artıyor. Genellemeleri sevmesek bile bu durum otomobiller içinde geçerli. 175 bin TL ile 200 bin TL arasında bir ücret ödendiği zaman aracın oldukça başarılı bir tasarıma ve güçlü bir yapıya sahip olması bekleniyor. Senin için hem güçlü hem de şık otomobilleri bir arada getirdik.

Renault Talisman

renault-talisman-tasarim

Kaynak

Renault’un “D sınıfı sedan” olarak hayata geçirdiği projesi Talisman, zarif görünümü sayesinde Volkswagen Passat, Audi A4 ve Ford Mondeo gibi rakiplerle kıyasıya bir rekabet içine giriyor. Keskin hatlar, markanın son yıllarda sık sık tercih ettiği C formuna sahip gündüz farları ile pekiştiriliyor.

Renault Talisman, farklı motor seçenekleri ile satışa sunuluyor; ama içlerinden 160 beygir güç ve 380 NM tork üretebilen 1.6 litrelik dizel DCi versiyon öne çıkıyor. Aerodinamik yapısıyla düşük rüzgar sürtünme kat sayısına sahip olan araç, DCi motorun kendini ispat eden teknolojisi ile birleşince şehir içerisinde 100 kilometre mesafe için 5.1 litre yakıt tüketiyor. Aracın genişliği ve ağırlığı düşünüldüğü zaman yakıt tüketimi konusunda Renault’un oldukça başarılı bir işe imza attığı rahatlıkla görülüyor.

Subaru Levorg

subaru-levorg-tasarimi

Kaynak

Subaru, çizgisinden ödün vermeden araç üreten ender markalar arasında yer alıyor. Tabii ki bunda sadık kullanıcı profilinin etkisi büyük. Subaru kullanıcıları genellikle araçlarını, markanın başka bir modeliyle değiştiriyor. Hal böyle olunca da kendine has çizgilere ve özelliklere sahip otomobiller ortaya çıkıyor. Markanın çizgilerinin sonuna kadar kullanıldığı Levorg, station vagon yapısıyla ailelerin imdadına yetişiyor.

Subaru Levorg, markanın vazgeçmediği ve kullanıcıların çok beğendiği Boxer motor ile sunuluyor. Motor tiplerini anlattığımız yazımızda enine boyuna anlattığımız gibi Boxer motorlar oldukça düşük bir titreşim sunuyor. Ancak şunu söylemeliyiz ki araç çok yakıyor. 170 beygir güç üretebilen 1.6 litrelik motor ile Levorg, şehir içerisinde 100 kilometre mesafede 8.5 litre benzin tüketiyor. Levorg ile sunulan adaptif hız sabitleyici gibi güvenlik ve konfora yönelik çok sayıda donanım ise aracı aileler için vazgeçilmez hale getiriyor.

Mazda6

mazda6-tasarimi

Kaynak

Japon markaları, güçlü motorlar, dayanıklı malzemeler ve arıza vermemeleri ile tanınıyor. Mazda da klasik Japon markalarının dayanıklı otomobil yapısıyla şık tasarımı buluşturuyor. 2002 yılından beri üretilen Mazda6 ise markanın adeta tasarım ve uzun kullanıma verdiği önemi gözler önüne seriyor. Dalgalı hatlara sahip olan araç, yanal olarak oldukça geniş ızgara ile bütünlüklü bir tasarıma sahip. 

Mazda6, 2.0 litrelik benzinli motor ve otomatik şanzıman kombinasyonuyla sunuluyor. Motor hacmi büyük olduğu için vergi dilimleri konusunda bazı sıkıntılar yaşasa bile 210 NM tork ve 165 beygir güç ile tepkili bir yapıya sahip. Tabii ki bu kadar güç üretebilen her benzinli motor gibi 100 kilometre mesafede şehir içi yakıt tüketimi 7.5 litre gibi yüksek bir değere ulaşıyor. Araç ile ilgili son önemli nokta ise yalıtımı. Dalgalı hatlar ve izolasyon malzemeleri ile 100 km/s hıza kadar kabin sessiz kalıyor.

Infiniti Q30

infiniti-q30-tasarimi

Kaynak

Japon markaları son yıllarda farklı isimlerle Kuzey Amerika otomobil pazarına lüks modeller üretiyor. Toyota’nın Lexus’u, Honda’nın Acura’sı ve Nissan’ın da Infiniti’si bulunuyor. Infiniti Q30, lüks olduğu kadar sportif çizgisi ile de öne çıkıyor. 1.6 ve 2.0 litrelik hacme sahip olan benzinli motorların yanı sıra 1.5 litrelik dizel motorlu versiyonun da bulunduğu Q30 ailesi, lüksü farklı bir boyuta taşıyor.

Infiniti Q30’un neredeyse her yanında kamera yer alıyor. Bu sayede de araç sorunsuz bir park deneyimi sunuyor. Bose marka ses sistemi ile konser atmosferine sahip olan araç, cam tavanı ile gökyüzünü tüm iştihamı ile kullanıcılara sunuyor. Araç, geniş iç hacme ve 1.90 metre boya sahip olan insanlar için bile makul kabul edilebilecek baş mesafesine sahip.

Renault Koleos

renault-kleos-2018-tasarimi

Kaynak

Renault - Nissan - Mitsubishi ittifakı son yıllarda crossover ve SUV tipi araçları ile göz dolduruyor. Son dönemin önde gelen SUV modelleri arasında yer alan Koleos, bir SUV’dan beklenebileceği gibi geniş hacimli ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Araç içerisinde büyük bir bilgi ve eğlence ekranı ile navigasyon sistemi bulunuyor.

Renault Koleos, markanın düşük yakıt tüketimiyle öne çıkan dizel DCi motor sistemi ile sunuluyor. 1.6 ve 2.0 litrelik seçenekler arasında ise düşük Özel Tüketim Vergisi ve Motorlu Taşıtlar Vergisi nedeniyle 1.6 L DCi versiyon daha çok tercih ediliyor. 7 ileri otomatik vites ile sunulan 1.6 litrelik motora sahip seçenek, 130 beygir güç ve 320 NM tork üretiyor. 200 bin dolaylarında başlayan fiyatı, güçlü motor seçenekleri ve konfora yönelik özellikleriyle Koleos, rakipleri ile kıyasıya bir rekabet içerisinde yer alıyor.

Volvo S60

volvo-s60-tasarimi

Kaynak

Volvo’nun Türkiye’de en çok satan araçlarından olan S60, D sınıfı sedan formu ile çok beğeniliyor. Tüm dünya için otomobil ve güvenlik denildiği zaman ilk olarak akla gelen markalardan olan Volvo ve iddialı aracı S60, en zorlu güvenlik testlerini yapan IIHS’den geçer not almayı başarıyor.

Markanın neredeyse tüm araçlarında olduğu gibi sert hatlar, Volvo S60’ta da yer alıyor. Yol tutuşu konusunda oldukça başarılı olan araç, lüks malzemeler kullanılarak döşenmiş iç mekan ile sunuluyor. Araç içerisindeki geniş multimedya ekranının yanı sıra farklı noktalara özenle yerleştirilmiş hoparlörler sayesinde araç eğlenceli bir sürüş imkanına da sahip.

Jeep Compass

jeep-compass-tasarimi

Kaynak

FIAT-Chrysler Ortaklığı’nın önde gelen markaları arasında yer alan Jeep, kendine has tasarımı ile tanınıyor. Markanın iddialı araçlarından Compass’ta da görüleceği üzere parmaklık formunda ızgaralar tasarımda öne çıkıyor. Dinamik çizgiler ile sunulan araç, FIAT’ın düşük yakıt tüketimiyle bilinen motorları ile sunuluyor.

Jeep Compass; 1.4 litrelik benzinli Multi Air 2, 1.6 litrelik dizel Multijet II ve 2.0 litrelik dizel Multijet II motor seçeneklerine sahip. Özellikle 2.0 litre Multijet II ve 9 ileri otomatik vites kombinasyonu, ürettiği 190 beygir güç ile göz dolduruyor.

Satın alacağın otomobili seçtikten sonra her şeyi Bulur’a emanet edebilirsin. Bulur üzerinden araç satın almadan önce üye olman ve araç alım talebi oluşturman gerekiyor. Talebine cevap veren satıcılar arasında bütçene en uygun olan seçeneği tercih edebilirsin.

Otomobil satın almak istiyorsun ama hangi otomobili seçeceğine karar veremiyor musun?

İLGİLİ MAKALELER
DİĞER REHBER BAŞLIKLARI
PAYLAŞ
CANLI DESTEK