Güncel Otomobil Haberleri

Bulur’un Mobil Ekspertiz Hizmeti ile Her Şey Çok Daha Kolay

Bulunduğun yerde oto ekspertiz hizmeti alabileceğini biliyor musun?

bulur-mobil-ekspertiz-ile-her-sey-cok-daha-kolay

Otomobil alım-satımı konusunda yepyeni bir deneyim sunan Bulur, kullanıcılarına sağladığı ayrıcalıklara bir yenisini daha ekliyor: 45 dakikada ekspertiz. Hem de mobil ekspertiz. Sadece 45 dakika gibi kısa bir süre içerisinde, istenilen herhangi bir bölgede yapılabilen Bulur Mobil Ekspertiz ile alım-satım işlemindeki bir adım daha hiç zahmete girmeden halledilebiliyor.  

Mobil Ekspertiz Nedir?

bulurcom-mobil-ekspertiz-nedir

Dünyanın en büyük ekspertiz kuruluşlarından biri olan TÜV SÜD ve Bulur’un iş birliği ile kullanıcıların zaman kaybetmeden ekspertiz hizmeti satın alması sağlanıyor. Bulur İletişim Merkezi yardımıyla araç için ekspertiz isteği oluşturulduktan sonra mobil ekip, ayağına kadar geliyor ve aracını enine boyuna inceliyor. Mobil Ekspertiz sayesinde kullanıcılar, kolayca aracın hasar durumunu ve eksiklerini öğrenebiliyor.  

Mobil Ekspertiz’den Nasıl Faydalanılır?

bulurcom-mobil-ekspertizden-nasil-faydalinilir

Mobil ekspertiz hizmetinden şimdilik sadece İstanbul’da yaşayan bulur.com üyeleri, satışa çıkardıkları araçları için faydalanabiliyor. Eğer hala üye olup aracını satışa çıkarmadıysan Üye Ol kısmına tıklaman gerekiyor. Yazının sonunda yer alan formu doldurduktan sonra Bulur İletişim Merkezi seni arıyor ve sürekli hareket halinde olan Mobil Ekspertiz ekibini aracının bulunduğu noktaya yönlendiriyor. Mobil Ekspertiz ekibi lokasyona geldikten  45 dakika sonra işlemlerini bitirip aracı teslim ediyor. Mobil Ekspertiz hizmetinden faydalanabilmen için bazı noktaları atlamaman gerekiyor:

  • Araca erişim sağlanabilmesi için anahtar araç içerisinde yer almalı.
  • Araç içerisinde, şase numarasının doğrulanması gibi işlemler için ruhsat bulunmalı.
  • Aracın trafik sigortası ve muayenesi yapılmış olmalı.
  • Aracın kozmetik kusurlarının incelenebilmesi için dış temizliği yapılmış olmalı.
  • Araç, kapalı otopark ya da garaj gibi noktalar yerine açık bir alanda bulunmalı.
  • Hava şartları uygun olmalı. Yani hava yağmurlu ya da karlı olmamalı.

Formu Doldur, Ücretsiz Mobil Ekspertiz Hizmetinden Yararlan!

Bulur İletişim Merkezi’nin seni araması için aşağıda yer alan formu doldurarak işe başlaman gerekiyor. Bulur İletişim Merkezi, formu dolduran kullanıcıları en kısa süre içerisinde arıyor ve randevu için gerekli işlemlerin tamamlanmasına yardımcı oluyor. Bulur İletişim Merkezi satıştaki ilanını inceledikten sonra sana ücretsiz mobil ekspertiz hediye edebilir! #bulurdansatıyorum etiketi ile satıştaki otomobilinin bir adet fotoğrafını Instagram’da paylaşarak daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsin.


Mobil Ekspertiz Neleri Kapsıyor?

bulurcom-mobil-ekspertiz-neleri-kapsiyor

Mobil Ekspertiz hizmeti ile ilk olarak aracın kozmetik yönleri kontrol ediliyor. Kaporta, araç kabini ve bagaj kısmı, göz ve elektronik cihazlar ile taranıyor. Çizik, ezik, yırtık ya da soyulma gibi sorunlar fotoğraflanıyor.

Kozmetik kontrol gerçekleştirildikten sonra aracın motoru ve yürür aksamı ile ilgili testler ve incelemeler yapılıyor. Ekspertiz ekibi öncelikle aracın beynine bağlanıyor ve hata kodu ya da farklı bir sorun olup olmadığı kontrol ediyor. Eğer herhangi bir sorun varsa not ediliyor. Aracın direksiyon hassasiyeti, debriyaj kabiliyeti, fren durumu ve yürür aksam içerisinde yer alan elemanların doğru çalışıp çalışmadığı test sürüşü yapılarak inceleniyor. Akü, lastik gibi hayati parçalar kontrol edildikten sonra mobil ekspertiz ekibi detaylı bir rapor hazırlıyor ve senin için en ince ayrıntıları dahi ekliyor. Kısa süre içerisinde e-mail yoluyla gönderilen ekspertiz raporu, link vasıtasıyla kolayca satışa çıkartılan aracın sayfasına eklenebiliyor.

Mobil Ekspertiz ile Garanti Altındasın

bulurcom-mobil-ekspertiz-garantisi

Çelik Motor’un bünyesinde yer alan Bulur ve 150 yıldır birçok farklı ülkede muayene, teknik servis ile ekspertiz hizmetleri sunan TÜV SÜD’ün ortaklaşa sunduğu Mobil Ekspertiz hizmeti ile işlemlerin garanti altına alınıyor. Ekspertiz raporunda hatalı ya da eksik bilgiler bulunması durumunda alıcının uğradığı zarar, TÜV SÜD ve Bulur tarafından karşılanıyor.

Alıcılar Mobil Ekspertiz Hizmetinden Yararlanabilir mi?

Satışa çıkarılan otomobilin ekspertiz raporu yoksa ya da güvenilir bir firma tarafından ekspertiz raporu alınmamış ise alıcılar, Bulur’un Mobil Ekspertiz hizmetinden yararlanabiliyor. Satıcının onayının ardından Mobil Ekspertiz raporu hazırlanıyor.

Otomobille ilgili aklında ne soru varsa cevabı bu forumlarda seni bekliyor.

İLGİLİ MAKALELER
DİĞER REHBER BAŞLIKLARI
PAYLAŞ
CANLI DESTEK