Sıfır Km Otomobil Rehberi

0 Kilometre Araç Satın Almadan Önce Göz Önünde Bulundurman Gereken Noktalar

İçinden bir ses sana; "Sıfır km otomobil satın al!" diyor ancak sen hala en doğru aracı bulabileceğinden emin değil misin? Kafandaki soruların yanıtlarını bulmak için sıfır araba alınırken dikkat edilmesi gerekenler listesine bir göz atıp hem bütçen hem de otomobil keyfin için doğru bir karar verebilirsin. 

Araç satın almadan önce; bireysel ihtiyaçlar, aracın opsiyon ve genel özelliklerinin yanı sıra bütçe planlaması ve kredi seçeneklerinin en ince ayrıntısına kadar gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu durumları göz önünde bulundurarak hiç risk taşımayan, son derece avantajlı bir alışveriş yapma fırsatına sahip olabilirsin. İşte detaylarıyla 0 kilometre araç satın almadan önce göz önünde bulundurman gereken noktalar...

Önce Gereksinimlerini Belirle!

"Araba alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli?" diye düşünmeye başlamadan önce nasıl bir araca gereksinim duyduğunu en iyi şekilde belirlemen büyük önem taşıyor. Kişisel zevk ve ihtiyaçlar doğrultusunda geniş bir aile arabası tercih edebileceğin gibi daha küçük ve güçlü bir spor araba da tercih edebilirsin. Bu özellikleri belirledikten sonra 0 kilometre araç satın almak için harekete geçerek seçenekleri en az ve doğru sayıya indirebilirsin. Sıfır araba alırken yanında verilenler, aracın bagaj büyüklüğü, koltuk genişliği, bebek koltuğu, kamera gibi opsiyonlarını değerlendirerek boşa zaman kaybetmeden hedefe odaklanabilirsin. Senin için elverişli araba önerileri 2018 - 2019 yılı kataloglarında çoktan yerini almış durumda!

Karşılaştırmalara Göz Atmayı Unutma!

Doğru araç nasıl seçilir öğrenmek için başvuracağın ilk platform internet ve bünyesindeki araç forumları. Otomobiller ile ilgili; yakıt, arıza, masraf ve farklı opsiyonların direkt olarak kullanıcılar tarafından değerlendirildiği bu forumlarda alacağın otomobili daha yanına gitmeden tanıma fırsatı bulabilirsin. Bu şekilde marka, model ve özellikler konusunda doğru ve kesin bir karara varabilirsin. Ayrıca internet haricinde araç kullanıcılarına ulaşarak bilgi alabilir konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşlarından da yardım alabilirsin. Bu sayede satın almayı planladığın otomobili daha yakından tanıyabilirsin. 

En Doğru Karar İçin Test Sürüşüne Çık!

Gereksinimlerini belirledikten sonra kendin için uygun arabayı satın almak için vakit kaybetmeden harekete geçebilirsin. Bu aşamada sıfır araç alırken yapılan işlemler, araç markasının bayileri, aynı modelin farklı alternatifleri gibi durumlar hakkında bilgi edinerek araç satın alma işlemini çok daha sağlıklı ve kolay bir hale getirebilirsin. Sıfır bir araba almak ikinci el araçlara kıyasla bütçe için daha riskli olabileceğinden alışverişten önce bol bol inceleme yapılıp düşünülmesi önem taşıyor. Bu incelemelerden en doğru sonucu verecek olanı ise elbette ki uzun bir test sürüşü yapmak. Bu test sürüşü arabanın özelliklerini yakından görüp deneyimlemek için oldukça etkili bir yöntem. 

Bütçeni Akıllıca ve İncelikle Planla!

Akıllıca ve incelikli bir bütçe planı yaparak hayallerindeki arabaya en risksiz ve hesaplı yoldan ulaşabilirsin. Bunun için önce kredi seçenekleri, dönem faiz oranları gibi kritik konuları mutlaka göz önünde bulundurmalısın. Kurumların ekspertiz servislerinden yardım alarak işini  garantiye alabilirsin. Ayrıca araca ödeyeceğin tutarı en aza indirmek için pazarlık yapmayı ya da bu konuda yetkin bir arkadaşını satış işlemi esnasında yanında bulundurmayı ihmal etmeyerek ekstra kazanç sağlayabilirsin. Ayrıca sıfır araç teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan kaporta ve motor kontrolleri için bir uzmandan yardım almayı deneyebilirsin. Aracın teslim alınma sürecinin aceleye gelmemesine dikkat ederek olası olumsuz sonuçların önüne geçebilirsin. Her aşamada acele etmeden ve incelikle plan yaparak hem kullanışlı hem de zevkine hitap eden bir araca sahip olabilirsin. 

Tüm bunların yanında araç satın almadan pek çok avantaj sunan bulur.com aracılığıyla sıfır ya da ikinci el araç satın alabilir ya da satabilirsin. Fiyat teklifi, otomobil önerisi gibi sana fikir verecek özellikleri sayesinde aradığın aracı kolayca bulabilirsin. 

Otomobille ilgili aklında ne soru varsa cevabı bu forumlarda seni bekliyor.

İLGİLİ MAKALELER
DİĞER REHBER BAŞLIKLARI
PAYLAŞ
CANLI DESTEK